ما برای مقابله با سایتهای مشابه در ایران چه کرده ایم؟

حذف تبلیغات بزرگترین سایت نگارش پایان نامه و مقاله نویسی از یوتیوب و فیسبوک

Stop Advertisement of Article Writers
Stop Advertisement of Article Writers

 

متعاقب گزارشات متعدد از سوی مقامات مرتبط و کاربران بریتانیایی، یوتیوب هزاران ویدیوی تبلیغاتی را در هفته گذشته حذف کرد. در همه این ویدیوها، خدمات مقاله‌نویسی یکی از بزرگترین شرکتهای اینترنتی به نام Edubirdie وجود داشت.  استفاده از خدمات این موسسه در بریتانا، میتواند منجر به جریمه‌های سنگین برای دانش‌آموزان و دانشجویان شود. یوتیوب پس از آن که بیش از ۸۵۰ مثال تخلف از قوانین از سوی کاربران دریافت کرد، هزاران ویدیو را در چند روز گذشته حذف کرد.

این افراد در کمپینهایی همچنین خواستار حذف درآمدزایی از طریق جذب آگهی برای چنین شرکت‌هایی در سایتهای فیسبوک و گوگل شدند.

در طی شش ماه گذشته بسیاری از ستارگان فضای مجازی اقدام به تبلیغ برای این موسسه نموده بودند. نوشتن مقاله و پایان‌نامه در بریتانیا جرم محسوب نمی‌شود اما برای دانش‌آموزان جریمه‌های سنگینی در بر دارد.

نمونه هایی از این تبلیغات در زیر دیده میشوند.

 

یک نمونه از آگهی‌های مقاله‌نویسی که از فیسبوک حذف شد. منبع عکس: bbc
یک نمونه از آگهی‌های مقاله‌نویسی که از فیسبوک حذف شد

 

در ایران، قانون مبارزه با سرقت علمی وجود دارد. اما تاکنون گزارشی مبنی بر مبارزه با بنگاههای مقاله نویسی از سوی مقامات مسوول منتشر نشده است. تبلیغ این موسسات غیرمجاز به راحتی در خیابان ها و مقابل دانشگاهها و در فضای مجازی به وفور دیده میشود. حتی در برخی دانشگاههای کشور افرادی اقدام به تبلیغ برای مقاله نویسی میپردازند. به راستی متولی مبارزه با این گروهها و موسسات در ایران کیست؟


مطالب مرتبط:

رشد روزافزون گروههای غیرمجاز و غیرعلمی مقاله نویسی و پایان نامه نویسی / لزوم برخورد به موقع مسوولین / نباید منفعلانه در انتظار بروز یک رسوایی علمی دیگر به نام ایران در دنیا باشیم


متولی اصلی مبارزه با سرقت علم در ایران کیست؟


منبع اولیه خبر: سایت BBC

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*