در نتیجه تحریمها باختیم یا بردیم؟

توافق ژنو و اثرات آن در مسیر علمی کشور

آذر ۱۵, ۱۳۹۲ واحد خبری 3

“مذاکرات ژنو” در نوع خود یکی از بی بدیل ترین مذاکرات چه از نگاه تاریخی و چه از نظر قرارگیری بعنوان نقطه عطف تحرکات قبل و بعد آن میباشد. پس از توافق دیدگاههای متفاوتی در مورد اثربخشی این توافق بر روی مهمترین دلیل تحریمها یعنی “پیشرفت علمی ایران” ابراز شد. از یک سو گروه نزدیک به دولت تدبیر و امید بودند که در یک کلام معتقد به بازشدن فضای علمی برای محققین داخل و خارج از کشور بودند و از سوی دیگر منتقدین دولت قرارداشتند که همه این توافقات را تنها یک عقب نشینی در پیشرفت علمی کشور میدانستند. خبرگزاری […]

جذب بهترین مقالات علوم

جوایز تحقیقاتی کوثر ۱۳۹۲

آذر ۱۵, ۱۳۹۲ واحد خبری 0

  انتشارات کوثر در راستای جذب بهترین مقالات و با هدف حمایت و پشتیبانی از علوم اصیل در منطقه اقدام به برگزاری یک سری مسابقات علمی با عنوان جوایز تحقیقاتی کوثر (Kowsar Research Awards) در دو بخش نموده است. طراحی مسابقات علمی با هدف جذب بهترین و پرمخاطب ترین مقالات، هدف اصلی این جوایز میباشد که با ابتکار هیات مدیره انتشارات کوثر به محققین معرفی شده است.

مبانی پيشگيري از سرقت در مقالات علمي (Plagiarism)

iThenticate: ابزاری مطمئن برای پیشگیری از سرقت در مقالات علوم

آذر ۱۵, ۱۳۹۲ واحد خبری 5

همزمان با رشد و افزایش ضریب نفوذ اینترنت، آنچه باید بیشتر از پیش مراقب آن بود عبارت است از: حفظ اصالت اثر. تصور گذشتگان از “دزد”، فردی بود با نقاب و چهره ای خشن و ترسناک. غافل از اینکه تصویر “دزد” امروزی شاید چندان هم تعجب ما را برنیانگیزد. بویژه اگر این دزدی از نوع “دزدی ادبی” باشد.

پایان رسمی زمان ثبت نام کاندیداهای انتخابات انجمن سردبیران کشور

آذر ۱۵, ۱۳۹۲ واحد خبری 0

متعاقب پایان رسمی ثبت نام سردبیران محترم مجلات علوم پزشکی کشور برای کاندیداتوری در انتخابات پنجم دی ماه باخبر شدیم حدود بیست نفر از سردبیران محترم از سراسر کشور در این انتخابات کاندید شده اند. از این افراد، تعدادی از سردبیران محترم مجلات انتشارات کوثر نیز برای حضور در این انتخابات اعلام آمادگی نموده اند. این مجموعه ضمن احترام فراوان به همه کاندیداهای محترم، اسامی نامزدهای مربوطه که مجلات آنها توسط این انتشارات به انتشار میرسد را اعلام می نماید: ۱٫     دکتر عزیزی سردبیر مجله غدد درون ریز و متابولیسم از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران ۲٫     دکتر علویان […]

واگذاری امور تخصصی به انجمنهای علمی: از حرف تا عمل

انتخابات انجمن سردبیران مجلات علوم پزشکی کشور و مطالبات جامعه نشریات علوم پزشکی کشور

آذر ۱۵, ۱۳۹۲ واحد خبری 0

انجمن سردبیران نشریات علوم پزشکی کشور هر چند در عمر حدود چهار ساله خود قدمهای خوبی را برای حل مشکلات صنفی و علمی و اجرایی مجلات علوم پزشکی کشور برداشته است اما بدلایل مختلف تاکنون نتوانسته است کمک موثری به سردبیران کشور ارایه نماید. شواهد آن نیز کاملا گویا و واضح است: از مشکلات عدیده اخذ مجوزهای لازم برای تاسیس یک نشریه گرفته تا عدم وجود استانداردهای لازم برای آموزش سردبیران.

برگ زیرین دیگری برای مجلات کشور:

مجله تخصصی انجمن بیهوشی و درد ایران در پابمد نمایه شد

آذر ۲, ۱۳۹۲ واحد خبری 3

با تلاش شبانه روزی دست اندرکاران علمی و کادر نشر مجله ”Anesthisology and Pain Medicine” نیز در PubMed نمایه شد. نمایه شدن این مجله در پابمد برگ زرین دیگری است به افتخارات کشور عزیزمان ایران.